تزریق چربی به واژن و لابیا:فیلم، عکس و هزینه

تزریق چربی به واژن چه کاربردی دارد؟

تزریق چربی به واژن یکی از روش‌های مؤثر در کاهش چین و چروک و جوان‌سازی واژن است. همانند سایر اعضای بدن، لابیا نیز می‌تواند چین و چروک و افتادگی پوست را تجربه کند. تزریق چربی به واژن می‌تواند علاوه بر جنبه زیبایی جنبه درمانی نیز داشته باشد. این روش با تزریق چربی استخراج شده از بدن خود فرد انجام می‌شود و ماندگاری آن با توجه به سازگاری چربی با بافت بدن، ۱ تا ۲ سال برآورد می‌شود. برای انجام این تزریق قسمتی از چربی بدن خود فرد در طی فرایندی استخراج شده و مجدد به لابیاهای بزرگ تزریق می‌شود. تزریق چربی به واژن عوارض بسیار کمی دارد و انجام آن توسط پزشک با تجربه و متبحر می‌تواند از بروز این عوارض جلوگیری کند.

تزریق چربی به واژن چه کاربردی دارد؟

تزریق چربی به واژن چه کاربردی دارد؟

تزریق چربی به واژن علاوه بر جنبه زیبایی جنبه درمانی نیز دارد و تا حدی بر عملکرد محافظتی لابیاماژور (لایه بیرونی اطراف واژن) نیز تأثیرگذار است. به طور مشهود کاهش چین و چروک و افتادگی پوست، ناراحتی‌های جنسی، افزایش حجم لابیا و افزایش کیفیت رابطه جنسی از تأثیرات مثبت این تزریق است. به طور کلی تأثیرات تزریق چربی به لابیاماژور به دو دسته زیبایی و درمانی تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

تأثیرات درمانی تزریق چربی به لابیا

کاهش ناگهانی وزن، بارداری، زایمان‌های متعدد، تغییرات هورمونی و یائسگی همگی از عواملی هستند که باعث کاهش حجم لابیای بزرگ، تغییر رنگ و ایجاد چروک در لابیای کوچک می‌شوند. این کاهش حجم و افتادگی لابیای کوچک می‌تواند باعث بروز مشکلات متعددی شود و حتی احتمال بروز عفونت را نیز افزایش دهد. برخی از کاربردهای درمانی تزریق چربی به واژن شامل موارد زیر می‌شوند:

 • افزایش رطوبت و رفع خشکی: بروز خشکی در واژن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مانند تحریک، خارش، نزدیکی دردناک و ایجاد زخم در زمان نزدیکی در ناحیه تناسلی شود. با‌توجه‌ به وجود سلول‌های بنیادی در بافت چربی و ایجاد روند جوان‌سازی در این ناحیه، رطوبت افزایش پیدا کرده و باعث کاهش خشکی می‌شود (منبع).
 • افزایش رضایت جنسی: تزریق چربی به لابیاماژور به رفع شلی و افتادگی واژن و جوان‌سازی آن کمک می‌کند. سفت شدن بافت واژن باعث شادابی و جوانی واژن می‌شود و در نتیجه با افزایش اعتمادبه‌نفس در زنان، رضایت جنسی آنها را نیز بالا می‌برد. در برخی موارد اختلال در ارگاسم نیز از عواقب کاهش حجم لابیا و تغییر شکل ظاهری واژن است که می‌تواند با انجام تزریق چربی درمان شود.
 • کمک به رفع بی‌اختیاری استرسی: بی‌اختیاری استرسی به معنای ترشح ادرار در زمان افزایش فشار در شکم بر اثر سرفه کردن، خندیدن, و یا حرکات بدنی شدید مانند پریدن است. تزریق چربی به واژن با افزایش حجم و سفتی بافت لابیا باعث محافظت بیشتر از مجاری ادرار در واژن می‌شود و می‌تواند در کاهش و رفع بی‌اختیاری استرسی ادرار مؤثر باشد (منبع).

تأثیرات ظاهری تزریق چربی به لابیا

 • پنهان کردن لابیای کوچک: در صورت بزرگ‌بودن لابیای کوچک و افتادگی آن، تزریق چربی به لابیای بزرگ می‌تواند باعث بسته‌شدن لابیای بزرگ و پنهان‌کردن لابیای کوچک شود که ظاهر واژن را موزون‌تر می‌سازد.
 • رفع عیوب قرینگی لابیای بزرگ: برخی از بیماران به دلیل داشتن نا هماهنگی و عدم قرینگی لابیاهای بزرگ عزت نفس پائینی در زندگی جنسی خود دارند. با انجام تزریق چربی و رفع این عیب ظاهری فرد از نظر روانی احساس بهتری خواهد داشت.
 • بسته شدن پرینه: پرینه ناحیه‌ای از دستگاه تناسلی در خانم‌هاست که بین واژن و مقعد قرار دارد. مراجعینی که پرینه بازی دارند، با تزریق چربی به لابیا، علاوه بر تأثیر مثبت در ظاهر واژن، احساس بهتری در هنگام دخول می‌کنند.
 • روشن شدن رنگ ناحیه واژن: به دلیل وجود سلول‌های بنیادی در چربی، تزریق چربی به لابیا علاوه بر جوان‌سازی باعث روشن شدن رنگ ناحیه نیز می‌شود.

تزریق چربی به واژن برای چه کسانی مناسب است؟

تأثیرات زیبایی و درمانی تزریق چربی در زندگی زناشویی و رفاه جنسی خانم‌ها بسیار پررنگ است. خانم‌هایی که به دلایل مختلف مانند ژنتیک، افزایش سن، یائسگی، بارداری و انجام زایمان‌های طبیعی، کاهش وزن، انجام ورزش‌هایی مانند دوچرخه‌سواری و اسب سواری و یا تغییر در میزان ترشح هورمون استروژن با تغییر شکل و چین و چروک لابیا مواجه هستند، کاندیداهای مناسبی برای انجام این تزریق هستند.

تمام خانم‌ها در سنین مختلف می‌توانند از این روش برای بهبود ظاهر و عملکرد لابیاهای ماژور خود استفاده کنند. به جز موارد خاص مانند خانم‌های باردار و خانم‌هایی که از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند، محدودیتی برای انجام این تزریق زیبایی وجود ندارد. تزریق چربی به واژن برای افراد زیر مناسب است:

 • افرادی با افتادگی و چین و چروک در لابیای کوچک
 • افرادی که با بالارفتن سن دچار شلی واژن و افتادگی لابیا شده‌اند.
 • افرادی که جراحی کوچک کردن لابیا را انجام داده‌اند و دچار مشکلات ظاهری پس از جراحی شده‌اند.
 • افرادی که در اثر زایمان طبیعی، در واژن برش و جای بخیه داشته‌‌اند.
 • افرادی که به دلیل یائسگی دچار شلی واژن و افتادگی لابیا هستند.
 • ورزشکارانی که در طی دوران ورزشی حجم چربی در لابیاهای بزرگ آن‌ها کاهش یافته است.
 • افرادی که بزرگی لابیای کوچک برای آنها مشکل‌ساز شده است.
 • در افرادی که دچار التهاب و خشکی واژن هستند.

تزریق چربی به واژن به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

اگرچه انجام تزریق چربی به واژن محدودیت خاصی ندارد و در اکثر افراد قابل انجام است، اما در برخی موارد انجام آن برای افراد خاص توصیه نمی‌شود:

 • افرادی که باردار هستند و یا به تازگی زایمان کرده‌اند. از آنجایی‌که در دوران بارداری، فرد دچار تغییرات هورمونی می‌شود و سایز واقعی لابیای آن‌ها دچار تغییراتی می‌شود، انجام این تزریق توصیه نمی‌شود. حداقل ۳ ماه بعد از زایمان زمان لازم است تا لابیا به اندازه طبیعی خود بازگردد.
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند. این افراد باید با مشورت پزشک قبل از تزریق داروهای خود را قطع کنند.
 • افرادی که دچار عفونت واژن هستند. این افراد باید ابتدا عفونت واژن خود را درمان کنند.
 • افرادی که زگیل فعال تناسلی دارند. این افراد باید زگیل تناسلی خود را درمان کنند.
 • فرآیند رشد افراد زیر ۱۷ سال هنوز کامل نشده است، بنابراین تزریق چربی در این سن می‌تواند باعث عدم قرینگی لابیا در این افراد شود.
 • افرادی که در حال کاهش وزن شدید هستند.
 • افرادی که بدن آنها چربی لازم برای استخراج را ندارد و لیپوساکشن باعث ایجاد فرورفتگی و بدشکلی در اندام آنها می‌شود.

مزایا و معایب تزریق چربی به واژن

مانند دیگر روش‌های زیبایی، تزریق چربی به واژن نیز محاسن و معایب خود را دارد. قبل از انجام این تزریق باید تمام جوانب آن را بررسی کنید تا با آگاهی کامل در این مورد تصمیم بگیرید.

مزایا و معایب تزریق چربی به واژن را می‌توان در جدول زیر مشاهده کرد:

مزایا معایب
استفاده از چربی بدن متقاضی.

جذب نامتقارن چربی لابیا توسط بدن

صفر بودن احتمال واکنش آلرژیک یا پس زدن پیوند.

احتمال نیاز به تزریق چربی مجدد
ماندگاری طولانی (۱ تا ۲ سال)

احتمال بروز عفونت

تقویت بافت چربی در ناحیه تناسلی

بروز التهاب و کبودی در نواحی لیپوساکشن و تزریق
روش‌شدن ناحیه لابیا

احتمال کیست شدن و یا گلوله شدن چربی‌های تزریق شده

تأثیرات درمانی

نکروز بافت

جوان‌سازی واژن

عوارض کم

نتیجه قابل مشاهده

افزایش اعتماد به نفس

بهبود رابطه جنسی

بدون نیاز به بیهوشی

هزینه مناسب در طولانی‌مدت

آمادگی‌های پیش از تزریق چربی به واژن

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از تزریق چربی به واژن باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید. پیش از هر چیزی باید معاینات کامل و آزمایشات لازم از سوی پزشک صورت بگیرد. پزشک خود را از هرگونه سابقه بیماری که در گذشته داشته‌اید آگاه کنید و درباره تمام داروهای مصرفی خود اطلاعات کاملی به پزشک بدهید تا او بتواند در صورت وجود مشکل شما را از وجود آن آگاه کند.

پیش از انجام تزریق چربی به برخی آمادگی‌ها نیاز دارید که این موارد عبارت‌اند از:

 • برنامه‌ریزی برای تزریق و قاعدگی: بهتر است که زمان تزریق طوری برنامه‌ریزی شود که تا قاعدگی بعدی حداقل یک هفته زمان وجود داشته باشد.
 • درمان عفونت‌های واژینال: در صورت وجود عفونت واژینال، پیش از تزریق چربی به واژن درمان آن در اولویت قرار دارد.
 • قطع داروهای خاص: در صورت استفاده از داروهای رقیق کننده خون حتماً با مشورت پزشک مصرف آنها را قطع کنید. این داروها با رقیق کردن خون باعث بروز کبودی‌های گسترده در ناحیه استخراج چربی و تزریق می‌شوند.
 • توقف مصرف ویتامین E: در صورت استفاده از قرص ویتامین E مصرف آن را متوقف کنید. ویتامین E نیز باعث رقیق شدن خون می‌شود.
 • قطع مصرف الکل: حداقل دو هفته پیش از انجام تزریق، مصرف الکل را کنار بگذارید.
 • قطع مصرف دخانیات: در صورت مصرف دخانیات، هر نوع مصرف آن را دو هفته قبل از تزریق چربی به واژن کنار بگذارید.
 • ناشتا باشید: حداقل ۶ ساعت پیش از انجام تزریق ناشتا باشید.

تزریق چربی به واژن چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی به واژن چگونه انجام می‌شود؟

از آنجایی که لابیاماژور نقش محافظتی از قسمت‌های داخلی واژن را بر عهده دارد و قسمت اعظم آن از چربی تشکیل شده، لذا بروز هر عاملی که باعث کاهش حجم چربی آن شود باعث کاهش عملکرد محافظتی آن می‌شود و می‌تواند تأثیرات منفی در زندگی جنسی به همراه داشته باشد. تزریق چربی به واژن و حجم دهی به لابیاماژور یک روش ساده‌ در میان انبوهی از روش‌های جوان‌سازی واژن است که شامل برداشتن قسمتی از چربی بدن خود فرد با استفاده از فرآیندی به نام لیپوساکشن و تزریق مجدد آن به قسمت لابیای بزرگ برای حجم‌دهی به واژن است. بر اساس میزان چربی مورد نیاز برای تزریق و شرایط مراجعه‌کننده، انجام این تزریق می‌تواند در کلینیک تخصصی و یا بیمارستان انجام شود.

انجام این تزریق پس از انجام معاینه کامل توسط پزشک در طی سه مرحله انجام می‌شود:

مرحله اول: لیپوساکشن یا استخراج چربی

تزریق چربی به واژن

لیپوساکشن (Liposuction) به استخراج و برداشتن سلول‌های چربی از قسمت‌های مختلف بدن گفته می‌شود. با توجه به حجم چربی مورد نیاز برای تزریق به واژن و شرایط بدنی فرد، چربی معمولاً از قسمت‌هایی مانند ران، شکم و باسن استخراج می‌شود. البته چربی مورد نیاز را از هر اندامی که تجمع سلول‌های چربی در آن‌ها بیشتر باشد می‌توان استخراج کرد.

در این مرحله، بر اساس وسعت و میزان برداشت چربی، فرد تحت یک بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی در کلینیک یا بیمارستان تحت انجام لیپوساکشن قرار می‌گیرد. پزشک با توجه به تجربه و تخصص خود باید در برداشت چربی از اندام‌های بیمار تناسب را رعایت کند. در صورت عدم تجربه کافی پزشک ممکن است با رعایت نشدن تناسب در برداشت چربی از اندام مورد نظر بدشکلی و یا فرورفتگی زیادی در محل برداشت رخ دهد.

مرحله دوم: تصفیه چربی

تزریق چربی به واژن

سپس از چربی‌های استخراج شده تصفیه و آماده تزریق می‌شوند. هدف از انجام این کار پالایش چربی، حذف سلول‌های مرده، مایع اضافی و مواد زائد دیگر از چربی استخراج شده است.

مرحله سوم: تزریق چربی به لابیا

تزریق چربی به لابیا

در مرحله آخر، پس از انجام بی‌حسی موضعی، چربی تصفیه‌شده به‌ وسیله سرنگ‌های مخصوص به آرامی در اعماق مختلف لابیا به صورت قطره‌قطره تزریق می‌شود. دلیل اینکه تزریق چربی به صورت قطره‌ای و به آرامی انجام می‌شود این است که خون‌رسانی به بافت چربی امکان پذیر باشد و بافت چربی زنده بماند.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به واژن

اگرچه تزریق چربی به واژن یک روش کم عارضه است، اما رعایت چند نکته مهم تأثیر زیادی در روند بهبود فرد خواهد داشت. از آنجایی که اکسیژن رسانی به بافت چربی تزریق شده یک امر حیاتی است و نقش مهمی در بقای آن دارد از خوردن الکل و استعمال دخانیات حداقل ۳ تا ۴ هفته خودداری کنید. پس از تزریق چربی نکات مراقبتی زیر را رعایت کنید:

 • استراحت مناسب
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • رعایت بهداشت ناحیه تناسلی
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین
 • استفاده از کمپرس سرد در ناحیه تزریق برای جلوگیری از تورم و کبودی
 • خودداری از استعمال دخانیات حداقل تا ۳ هفته بعد از تزریق
 • خودداری از مصرف الکل حداقل تا ۳ هفته بعد از تزریق
 • نداشتن رابطه جنسی واژینال حداقل تا ۲ هفته بعد از انجام تزریق
 • عدم استفاده از تامپون و نوار بهداشتی ۴ تا ۶ هفته پس از تزریق
 • توصیه می‌شود حداقل تا ۲ هفته به پشت بخوابید.
 • از پوشیدن لباس زیر بسیار تنگ و چسبان خصوصاً از جنس پلاستیک خودداری کنید.
 • حداقل تا یک ماه دوش آب داغ نگیرید و به‌هیچ‌وجه در جکوزی آب داغ نروید. برای استحمام از آب ولرم استفاده کنید.
 • با توجه به اینکه چربی از چه ناحیه‌ای استخراج شده، ممکن است به شما توصیه شود که از یک گن استفاده کنید تا ناحیه دچار خونریزی نشود.

توجه داشته باشید که اصولاً تورم در ناحیه تزریق تا یکی دو روز بعد از تزریق بهبود می‌یابد و از بین می‌رود. چنانچه تورم و درد ادامه دار بود حتماً با پزشک خود تماس بگیرید. در صورت بروز بی‌حسی در نواحی که لیپوساکشن انجام شده نگران نباشید، این بی‌حسی طبیعی است و به مرور رفع می‌شود.

نتایج و ماندگاری اثر تزریق چربی به واژن

ماندگاری تزریق چربی به واژن در افراد مختلف با توجه به سن و کیفیت زندگی آنها متغیر است. در این تزریق به دلیل آنکه چربی مورد نیاز از بدن خود فرد استخراج می‌شود، بدن آن را جزئی از خود می‌داند و این امر باعث می‌شود ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش‌های افزایش حجم و جوان‌سازی داشته باشد. تزریق چربی به واژن اثری دائمی دارد. البته این بدان معنا نیست که حجم اولیه تغییری نخواهد کرد بلکه بیش از ۳۰ درصد از حجم اولیه چربی تزریق شده توسط بدن بازجذب می‌شود. به همین دلیل پزشکان در زمان تزریق حجم بیشتری از حد معمول چربی را به لابیا تزریق می‌کنند تا بعد از گذشت ۶ تا ۸ ماه و بازجذب مقداری از سلول‌های چربی توسط بدن، واژن به حجم متعادلی برسد (منبع).

البته لازم به ذکر است که تخصص و مهارت پزشک در انجام این روش بسیار مهم است. پزشک حاذق و با تجربه با تشخیص صحیح میزان چربی لازم برای تزریق در لابیا می‌تواند به ماندگاری بیشتر آن کمک کند. ماندگاری تزریق چربی به واژن به عوامل زیر بستگی دارد:

 • وضعیت جسمی فرد
 • حجم چربی تزریق شده
 • تعداد دفعات تزریق چربی
 • سرعت جذب چربی توسط بدن فرد
 • سبک زندگی

عوارض تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن یک روش بسیار ایمن با حداقل عوارض است، اما انتخاب یک متخصص زنان باتجربه می‌تواند در به‌حداقل‌رساندن عوارض نقش بسیار مؤثری داشته باشد. عوارضی مانند تورم، التهاب، درد و کبودی از عوارضی هستند که در مدت کوتاهی بهبود پیدا می‌کنند و موقتی هستند. یک کلینیک نامعتبر یا یک پزشک بی‌تجربه می‌توانند در بروز این عوارض نقش داشته باشند. همچنین انجام دستورالعمل‌ها و نکات مراقبتی پس از تزریق، برای اطمینان از ماندگاری نتایج و همین‌طور عدم بروز هرگونه عارضه‌ای بسیار مهم است.

هزینه تزریق چربی به واژن چقدر است؟

با توجه به اینکه میزان حجم‌دهی به واژن در هر فرد متفاوت است و هر مراجعه‌کننده شرایط مخصوص به خود را دارد هزینه تزریق چربی به واژن بسیار متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از عوامل تأثیرگذار بر هزینه نهایی تزریق چربی به واژن عبارت‌اند از:

 • تجربه و مهارت بالا و همچنین تکنیک مورد استفاده متخصص
 • هزینه‌های جانبی کلینیک یا بیمارستان
 • میزان و حجم چربی لازم جهت تزریق.
 • تعداد واحد تزریق شده به لابیا
 • ابزار و مواد مصرفی برای انجام تزریق

بنابراین بهتر است به جای آنکه به دنبال هزینه پائین‌تر باشید، با توجه به اهمیت سلامت شما، فردی متخصص و با تجربه در این کار را انتخاب کنید.

جهت مشاوره برای تزریق چربی به واژن می‌توانید به آدرس‌های زیر مراجعه کرده یا با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

 • شماره تماس:
 • مطب اندرزگو: تهران، بلوار اندرزگو، قیطریه، خیابان سلیمانی غربی (حکمت)، نبش چهار راه اسدی، خیابان کریمی، پلاک 153، طبقه2 واحد5
 • مطب نارمک: تهران، نارمک ، خیابان ثانی اول، خیابان سمنگان، پلاک۱۲۰

سؤالات متداول

آیا تزریق چربی به واژن درد دارد؟

مانند انجام هر تزریقی، اگرچه تمامی مراحل با بی‌حسی انجام می‌شود اما فرد درد اندکی را تجربه خواهد کرد.

آیا تزریق چربی به واژن مانند روش تزریق چربی به صورت است؟

بله، به طور کلی تزریق چربی به نقاط مختلف بدن پروسه یکسانی دارد و چربی از بدن فرد استخراج شده و پس از تصفیه به نقطه‌ای دیگر تزریق می‌شود. تنها تفاوتی که در این تزریق‌ها وجود دارد روش تزریق و میزان ماندگاری چربی در محل مورد نظر می‌باشد.

مدت زمان دوره نقاهت پس از تزریق چربی به واژن چقدر است؟

ریکاوری بعد از تزریق چربی به واژن در هر شخص متفاوت است. عموماً در عرض یکی دو روز بعد از انجام تزریق، باید بتوانید راه بروید. در روز سوم می‌توانید دوش بگیرید. البته تورم ممکن است تا 6 هفته ادامه داشته باشد.

آیا پس از تزریق چربی به واژن امکان جابه‌جا شدن آن وجود دارد؟

خیر، برخلاف تزریق ژل که احتمال جابه‌جا شدن آن در زیر پوست محل تزریق وجود دارد بافت چربی جابه‌جا نمی‌شود.

آیا تزریق چربی به واژن در باروری تأثیری دارد؟

خیر، تزریق چربی به واژن صرفاً یک روش درمانی و زیبایی برای بخش بیرونی واژن است و تأثیری بر باروری یا عدم باروری بعد از تزریق ندارد.

آیا بعد از تزریق چربی به واژن می‌توان رابطه جنسی داشت؟

بعد از گذراندن دوره نقاهت که معمولاً تا 6 هفته توصیه می‌شود، می‌توانید رابطه جنسی داشته باشید.

آیا تزریق چربی به واژن در کیفیت رابطه جنسی مؤثر است؟

بله، با توجه به تغییرات ظاهری مثبتی که با این تزریق در واژن رخ می‌دهد سبک زندگی جنسی فرد تغییر می‌کند و این امر از لحاظ روحی حس اعتماد به نفس بیشتری به فرد می‌دهد. از نظر فیزیکی نیز با جوان‌تر شدن و سفت شدن لابیاماژور حتماً رابطه لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.

آیا با افزایش و کاهش وزن، ظاهر واژن پس از تزریق چربی تغییر می‌کند؟

تا زمانی که همان وزن زمان انجام تزریق را حفظ کنید واژن نیز فرم خود را حفظ خواهد کرد. اما اگر وزن زیادی اضافه کنید یا اقدام به کاهش وزن نمایید، واژن نیز به‌صورت تدریجی دچار تغییراتی خواهد شد.

آیا تأثیر تزریق چربی به واژن با تزریق ژل متفاوت است؟

بله، تزریق چربی به واژن تأثیر دائمی‌تر و بیشتری نسبت به تزریق ژل دارد در صورتی که تزریق ژل ماندگاری کمتری دارد و فرد برای ماندگاری و تأثیر بهتر باید چندین مرتبه آن را تکرار کند.

آیا تزریق چربی به واژن باعث روشن‌تر شدن رنگ ناحیه می‌شود؟

از آنجایی که بافت چربی از بدن خود بیمار استخراج می‌شود با دارا بودن سلول‌های بنیادی، باعث جوان‌سازی، رفع چین و چروک و روشن‌تر شدن رنگ لابیا می‌شود. اما تأثیر روشن کنندگی با تزریق ژل هیالورونیک اسید از تزریق چربی بیشتر است.

آیا تزریق چربی باعث تنگی واژن می‌شود؟

تزریق چربی چنانچه در ناحیه لابیاماژور باشد به تنهایی باعث تنگی واژن نمی‌شود. اما از آنجایی‌که این تزریق باعث سفت شدن لابیا می‌شود در زمان دخول در ابتدای واژن این حس به فرد القا می‌شود.

آیا می‌توان در دوره بارداری تزریق چربی به واژن انجام داد؟

خیر، از آنجایی‌که در دوران بارداری لابیاماژور دچار تغییرات هورمونی می‌شود و سایز واقعی آنها تغییر می‌کند، انجام این تزریق توصیه نمی‌شود. حداقل 3 ماه بعد از زایمان زمان لازم است تا لابیاماژور به اندازه طبیعی خود بازگردد؛ بعد از آن می‌توان برای انجام تزریق چربی اقدام کنید.

آیا تزریق چربی به واژن تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

خیر، به عنوان یک تزریق زیبایی بیمه هزینه تزریق چربی به واژن را پوشش نمی‌دهد.

آیا می‌شود تزریق چربی به واژن را هم‌زمان با لابیاپلاستی انجام داد؟

بله. تزریق چربی به واژن را علاوه بر هم‌زمانی با لابیاپلاستی می‌توان با مونس‌پلاستی و کلیتوروپلاستی نیز انجام داد.

مقالات مرتبط
فهرست مطالب

فرم رزرو نوبت

فقط با هماهنگی قبلی از طریق تماس تلفنی