مونس پلاستی: رفع چربی و پوست اضافه زیر شکم و ناحیه تناسلی

مونس پلاستی

مونس پلاستی یک عمل جراحی زیبایی در ناحیه تناسلی است که شل شدگی و افتادگی پوست و همچنین چربی اضافه در ناحیه مونس را از بین می‌برد. مونس، قسمت بالای ناحیه تناسلی است که موهای زائد در آنجا می‌روید. مونس پلاستی با درصد رضایت بالا، عوارض جانبی کم و ماندگاری بالا سبب از بین رفتن دائمی پوست و چربی اضافه در این ناحیه شده و در نهایت منجر به بهبود ظاهری ناحیه تناسلی، سلامت جنسی و افزایش اعتماد بنفس بانوان می‌شود. دوره نقاهت جراحی مونس پلاستی نیز بین یک تا دو هفته است و پس از سپری کردن این دوره، بانوان می‌توانند روند معمولی زندگی خود را مجددا از سر بگیرند و از نتایج نهایی مونس پلاستی بهره‌مند شوند.

مونس پلاستی چیست؟

مونس پلاستی چیست؟

مونس‌ پلاستی یک عمل جراحی زیبایی و درمانی است که پوست و بافت چربی اضافی در قسمت بالای ناحیه تناسلی شما را از بین می‌برد. مونس همان ناحیه مثلثی شکل در قسمت بالای ناحیه تناسلی و در جلوی استخوان‌های شرمگاهی است که معمولاً با موهای ناحیه تناسلی پوشیده شده است.

گاهی عواملی مانند ژنتیک، زایمان یا افزایش سن باعث می‌شوند که پوست این ناحیه دچار افتادگی شده یا تراکم چربی در این ناحیه بیش از حد شود و ناحیه مونس، حالت برآمده پیدا کند. جراحی مونس پلاستی با استفاده از تکنیک‌های مختلف، چربی و پوست اضافی این ناحیه را از بین برده و سبب بهبود ظاهری، لیفت ناحیه مونس و همچنین راحت‌تر شدن رعایت بهداشت ناحیه تناسلی می‌شود.

چرا مونس پلاستی انجام می‌شود؟

ژنتیک، بالاتر رفتن سن، تغییرات در وزن، بارداری و زایمان همه از عواملی هستند که سبب می‌شوند برآمدگی ناحیه مونس بزرگتر شده یا پوست بدن در این ناحیه دچار شل‌شدگی و افتادگی شود. این عارضه باعث می‌شود بسیاری از بانوان هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ مانند لباس شنا و لباس ورزشی یا حتی هنگام برقراری رابطه جنسی، از ظاهر ناحیه تناسلی خود رضایت کافی نداشته باشند. مونس پلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که می‌تواند با برطرف کردن این مسئله، کیفیت زندگی این بانوان را بهبود بخشیده و از جوانب زیر به آن‌ها کمک کند:

 1. افزایش اعتماد بنفس: بسیاری از بانوان از برآمدگی ناحیه مونس یا شل شدگی پوست خود در این ناحیه احساس خجالت کرده و به همین سبب، هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ یا هنگام برقراری رابطه جنسی اعتماد بنفس کافی ندارند. مونس پلاستی با از بین بردن چربی و پوست اضافه در این ناحیه، سبب بهبود ظاهری ناحیه تناسلی می‌شود. در نتیجه می‌تواند منجر به افزایش اعتماد بنفس این افراد هنگام برقراری رابطه جنسی، پوشیدن شلوارهای تنگ، ورزش کردن و سایر فعالیت‌های روزمره می‌شود.
 2. بهبود سلامت دستگاه تناسلی و سلامت جنسی: در برخی بانوان، بزرگی ناحیه مونس سبب می‌شود که این افراد برای ادرار کردن یا برقراری رابطه جنسی دچار مشکل باشند. مونس پلاستی با برطرف کردن این مشکل باعث سهولت بیشتر هنگام ادرار کردن و برقراری رابطه جنسی می‌شود.
 3. افزایش رعایت بهداشت: افتادگی پوست و چربی اضافه در ناحیه تناسلی سبب می‌شود که شستشو و تمیز نگه داشتن این ناحیه کار آسانی نباشد. ولی مونس پلاستی با کاهش میزان افتادگی پوست و چربی در این ناحیه باعث بهبود وضعیت بهداشتی ناحیه تناسلی و مجاری اداری می‌شود.

مونس پلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

انجام مونس پلاستی محدودیت زیادی ندارد. به طور کلی، شما فرد مناسبی برای انجام مونس‌پلاستی هستید اگر:

 • بافت یا پوست اضافی در مونس و قسمت بالای ناحیه تناسلی خود دارید.
 • به دلیل بزرگ بودن مونس در ادرار کردن یا برقراری رابطه جنسی دچار مشکل هستید.
 • بیماری قلبی، دیابت یا بیماری ریوی ندارید.
 • هیچ‌گونه بیماری و یا شرایط زمینه‌ای که بر توانایی ترمیم و بهبود یافتن بدن شما تأثیر منفی بگذارد، ندارید.

مونس پلاستی برای چه کسانی مناسب نیست؟

به طور کلی، افرادی که شرایط زیر را دارند برای انجام مونس پلاستی مناسب نیستند:

 • افرادی که باردار هستند
 • افرادی که وزن ثابتی ندارند یا وزنشان از محدوده طبیعی خارج است.
 • افرادی که دیابت، بیماری قلبی یا ریوی دارند.

آمادگی های قبل از انجام مونس پلاستی

قبل از مونس‌پلاستی، شما یک جلسه مشاوره با پزشک زنان خود خواهید داشت. طی این جلسه، پزشک زنان سلامت عمومی شما را ارزیابی کرده و هر گونه بیماری، مکمل‌ها و دارو‌های مصرفی، شرایط پزشکی، ریسک‌های عمل و همچنین انتظارات شما از این عمل جراحی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سپس پزشک از شما درخواست می‌کند که بایستید و ناحیه مونس را در حالی که ایستاده‌اید معاینه کرده و نقاطی که نیاز به تغییر، حذف و اصلاح دارند را علامت‌گذاری می‌کند. این علائم به او کمک می‌کنند که برای هدایت برش‎ها (بخیه‌ها)، متقارن کردن ناحیه مونس و همچنین پنهان کردن یا به حداقل رساندن جای زخم‌های ناشی از جراحی مونس پلاستی برنامه‌ریزی کند.

در نهایت، پزشک در مورد اینکه چگونه خود را برای این عمل جراحی آماده کنید با شما صحبت می‌کند. به طور کلی نکاتی وجود دارند که برای آمادگی برای عمل مونس پلاستی باید آن‌ها را رعایت کنید. این نکات به شرح زیر هستند:

 • حتما با یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌ی خود هماهنگ کنید تا شخصی را به عنوان همراه در کنار خود در روز جراحی و 24 ساعت پس از جراحی داشته باشید.
 • از 2 روز قبل از جراحی از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • از 10 روز قبل از جراحی یا طبق دستور پزشک خود، مصرف داروهایی را که خطر خونریزی شما را افزایش می‌دهند مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAID) و تمام داروهای گیاهی را متوقف کنید.
 • 2 هفته قبل و بعد از عمل از استعمال دخانیات خودداری کنید.

روش‌های انجام مونس پلاستی

روش‌های انجام مونس پلاستی

تکنیک‌های متعددی برای انجام مونس پلاستی وجود دارد که جراحان، بسته به شرایط و نیاز‌های بیمار، از آن‌ها استفاده می‌کنند و این تکنیک‌ها در میزان تهاجمی بودن، روش انجام و مراقبت‌های پس از عمل با یکدیگر متفاوت هستند. به طور کلی، سه تکنیک متفاوت در فرآیند مونس پلاستی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شامل موارد زیر هستند:

مونس پلاستی با لیپوساکشن

ساده‌ترین و کم تهاجمی‌ترین تکنیک جراحی برای اصلاح ناحیه‌ی مونس استفاده از لیپوساکشن است. این تکنیک برای افرادی که پوست ناحیه مونس آن‌ها دچار افتادگی شل شدگی بیش از حد نشده و  تنها مقداری چربی اضافی در این ناحیه دارند، مانند افراد جوانی که مقداری وزن کم کرده اند یا از نظر ژنتیکی، مستعد حمل چربی در ناحیه تناسلی هستند بسیار ایده آل است.

مراحل انجام مونس پلاستی با لیپوساکشن

در طول فرآیند مونس پلاستی از طریق لیپوساکشن، جراح چندین برش کوچک و نامحسوس در نواحی‌ مورد نظر، معمولا در اطراف کشاله‌ی ران ایجاد می‌کند. سپس یک محلول بی‌حسی موضعی رقیق‌شده را به منظور کاهش خونریزی و کنترل درد تزریق می‌کند. سپس یک لوله نازک توخالی به نام کانولا را وارد این برش‌ها کرده و چربی اضافه را استخراج و از بدن خارج می‌کند.

 لیپوساکشن مونس روشی عالی برای از بین بردن چربی‌های موضعی ناحیه مونس است اما درمان مناسبی برای از بین بردن پوست اضافی این ناحیه محسوب نمی‌شود؛ بنابراین، در بیمارانی که به دلیل کاهش وزن شدید یا افزایش سن، پوست این ناحیه دچار افتادگی یا شل شدگی شده نیاز به استفاده از روشی دیگر برای مونس پلاستی دارند.

مراقبت‌های پس از مونس پلاستی با لیپوساکشن

از آنجایی که لیپوساکشن یکی از کم تهاجمی‌ترین روش‌های مونس پلاستی است، بهبودی پس از آن نیز سریع و دوره نقاهت آن حدود سه یا چهار روز است. افزون بر این، معمولا درد ناشی از لیپوساکشن ناحیه مونس عموماً بسیار کم است و با سپری کردن دوره نقاهت و رعایت نکات مراقبتی پس از لیپوساکشن ناحیه مونس برطرف می‌شود. این نکات شامل موارد زیر هستند:

 • تا سه هفته پس از مونس پلاستی از طریق لیپوساکشن، باید از لباس‌ زیرهای مخصوص استفاده کنید که سبب می‌شود تورم و التهاب ناحیه تحت درمان با سرعت بیشتری بهبود پیدا کند.
 • می‌توانید پس از لیپوساکشن دوش بگیرید اما پس از آن حتما ناحیه تحت درمان را با سشوار (با هوای سرد سشوار) خشک کرده تا احتمال عفونت ناشی از رطوبت را کاهش دهید.
 • 4 تا 6 هفته پس از لیپوساکشن، از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
 • تا حداقل یک ماه از شنا کردن یا استفاده از سونا، جکوزی و وان حمام خودداری کنید.
 • تا شش هفته پس از مونس پلاستی از طریق لیپوساکشن از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین اجتناب کنید.

مونس پلاستی با برش

برخی از افراد در نتیجه روند پیری یا به دلیل کاهش قابل توجه وزن، دچار افتادگی پوست شده‌ و در ناحیه مونس دارای پوست شل و آویزان هستند؛ چرا که به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن، پوست کلاژن و الاستین خود، که هردو از پروتئین‌هایی هستند که خاصیت کشسانی به پوست می‌دهند را از دست می‌دهد و پوست کمی شل می‌شود.

مراحل انجام مونس پلاستی با برش

در این روش، ابتدا شما تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید؛ بنابراین، در کل مدت این عمل بیهوش هستید و هیچ دردی احساس نمی‌کنید. فرآیند جراحی نیز به این صورت است که در این روش جراح با استفاده از یک چاقوی تیز و نازک یک برش افقی روی ناحیه مونس شما ایجاد کرده و سپس به کمک ابزار جراحی بافت چربی و پوست اضافی در این ناحیه را برش می‌دهد. سپس پوست برش خورده را بخیه می‌زند که به لیفت عضلات و بافت‌های اطراف ناحیه مونس نیز کمک می‌کند.

در نهایت، جراح ممکن است لوله‌های سیلیکونی کوچکی را روی برش و در ناحیه‌ مونس شما قرار دهد تا از جمع شدن خون یا مایع اضافی در اطراف زخم جلوگیری شود. او این لوله‌ها در جای مناسب خود بخیه زده و در نهایت ناحیه مونس را پانسمان می‌کند. بعد از گذشت چند روز و بهبودی بیشتر زخم، جراح، این لوله‌ها را از پانسمان خارج می‌کند.

مراقبت های بعد از عمل مونس پلاستی با برش

به طور کلی، دوره نقاهت این روش مونس پلاستی بین یک تا دو هفته است و بعد از سپری کردن دوره نقاهت، می‌توانید به سرکار خود بازگردید و یا سایر فعالیت‌های معمول و روزمره را از سر بگیرید، اما رعایت نکات مراقبتی پس از عمل را فراموش نکنید. این نکات مراقبتی شامل موارد زیرند:

 • شما به مدت 3 تا 6 هفته پس از جراحی باید لباس زیر مخصوصی بپوشید که روند بهبودی بخیه‌ها و ناحیه تحت درمان را سرعت می‌بخشد.
 • یک یا دو روز پس از جراحی، حتما باید از جای خود بلند شده و کمی راه بروید.
 • تا شش هفته از برقراری رابطه جنسی اجتناب کنید.
 • تا حدود 3 هفته و تا زمان بهبودی کامل بخیه‌ها از شتسشوی خود در وان حمام خودداری کنید.
 • تا 4 تا 6 هفته پس از جراحی از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری کنید.
 • تا یک هفته از دوش گرفتن یا شستشوی ناحیه تحت درمان با آب داغ جدا خودداری کنید؛ چرا که آب داغ التهاب را افزایش داده و باعث ایجاد خارش در اطراف بخیه‌ها می‌شود. در عوض، از آب خنک یا ولرم برای شتشوی خود استفاده کنید.

لیفت مونس

مونس پلاستی با روش لیفت در واقع ترکیبی از هر دو روش مونس پلاستی با استفاده از لیپوساکشن و مونس پلاستی با برش است و برای افرادی استفاده می‌شود که در ناحیه مونس خود هم دارای چربی اضافه و هم دارای افتادگی و شل‌شدگی پوست هستند و می‌خواهند که در طول این عمل، تمامی این مشکلات را رفع کنند.

مراحل انجام لیفت مونس

به طور معمول، فرآیند لیفت مونس تقریباً یک تا دو ساعت طول کشیده و تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این فرآیند، به منظور از بین بردن چربی اضافه در ناحیه مونس، جراح ابتدا طی فرآیند لیپوساکشن چند برش در امتداد خطوط طبیعی بدن مانند کشاله ران ایجاد می‌کند. سپس با استفاده از یک لوله نازک توخالی به نام کانولا وارد این برش‌ها شده و چربی اضافه را از ناحیه مونس خارج می‌کند. پس از آن برای از بین بردن پوست اضافی در این ناحیه، یک برش جداگانه ‌زیر شکم و ناحیه مونس ایجاد کرده و بافت اضافی را از طریق این برش و با دقت تمام جدا می‌کند. درنهایت، پوست باقی مانده را لیفت کرده و برش‌ها را بخیه می‌زند.

مراقبت های بعد از عمل لیفت مونس

به طور معمول، دوره نقاهت لیفت مونس نیز بین یک تا دو هفته است و پس از گذشت این مدت زمان می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرید؛ با این حال، بسیار مهم است که نکات بهداشتی و مراقبتی پس از لیفت را به طور کامل رعایت کنید تا از طولانی شدن دوره بهبودی و همچنین التهاب و عفونت در ناحیه تحت درمان جلوگیری کنید. این نکات مراقبتی شامل موارد زیر هستند:

 • در هفته اول پس از لیفت مونس، از پیاده‌روی یا ایستادن طولانی مدت خودداری کنید.
 • اگر پزشک برای شما ژل یا کرم ضدعفونی کننده تجویز کرده، حتما طبق دستور پزشک از آن استفاده کنید.
 • رعایت بهداشت و تمیز کردن روزانه‌ی ناحیه تناسلی به جلوگیری از التهاب کمک می‌کند؛ بنابراین ناحیه تحت درمان را خشک و تمیز نگه دارید.
 • تا یک هفته پس از جراحی از دوش گرفتن خودداری کنید.
 • تا حداقل چهار هفته از شنا کردن خودداری کنید؛ چرا که تا زمانی که زخم به طور کامل بهبود پیدا نکرده، میکروب‌ها می‌توانند وارد زخم شده و سبب ایجاد عفونت در ناحیه تحت درمان شوند.
 • حداقل به مدت شش هفته از رفتن به سونا و جکوزی و فعالیت های ورزشی (به ویژه سوارکاری و دوچرخه سواری) خودداری کنید.
 • حداقل به مدت شش هفته پس از لیفت مونس از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
 • تا حداقل دو هفته پس از لیفت، از لباس زیر‌ مخصوص استفاده کنید و شلوار‌های گشاد بپوشید.
 • از اپیلاسیون و موزدایی ناحیه تحت درمان خودداری کنید؛ زیرا این کار پوست را تحریک کرده و بهبودی زخم را به تعویق می‌اندازد.

عوارض مونس پلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگری، مونس‌پلاستی نیز ممکن است با مجموعه‌ای از خطرات و عوارض جانبی همراه باشد که بسیاری از آن‌ها از عوارض طبیعی هر عمل جراحی بوده و پس از مدتی از بین خواهند رفت. این خطرات احتمالی عبارتند از:

 • واکنش‌ بدن به مواد بیهوشی
 • عفونت
 • تورم و درد در ناحیه مونس
 • هماتوم (کبودی شدید) در ناحیه مونس
 • سروما (تجمع مایع) در اطراف برش
 • باقی‌ماندن جای زخم در ناحیه شرمگاهی
 • بی حسی در اطراف برش
 • تغییر رنگ پوست در اطراف محل برش
 • خونریزی بیش از حد یا لخته شدن خون
 • عدم تقارن در ناحیه مونس
 • احتمال شل شدگی و افتادگی مجدد پوست ناحیه مونس

روش های جایگزین مونس پلاستی

اگر به هر دلیلی تمایل ندارید که روش‌های تهاجمی مانند جراحی را امتحان کنید، روش‌های غیرتهاجمی‌تری نیز وجود دارند که می‌توانند جایگزین‌های خوبی برای مونس پلاستی محسوب شوند. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • درمان با استفاده از حرکات ورزشی: اگر صرفا به دنبال برطرف کردن چربی در ناحیه‌ی مونس هستید، می‌توانید با انجام منظم ورزش یوگا و یک سری حرکات ورزشی مانند پلانک، کرانچ دوچرخه و … این چربی اضافه را بسوزانید؛ با این وجود، اثربخشی این درمان تنها در طول زمان و با انجام منظم حرکات ورزشی میسر خواهد بود.
 • درمان با استفاده از دستگاه RF: یکی دیگر از روش‌های جایگزین مونس پلاستی، درمان با استفاده از RF است. دستگاه‌ RF با استفاده از انرژی فرکانس‌های رادیویی و به دلیل خاصیت نفوذ عمیق خود می‌تواند چربی اضافی در ناحیه مونس را ذوب کرده و این نواحی را منقبض کند (لیپولیز).
 • درمان با استفاده از Coolsculpting: این روش درمانی جدید یک درمان غیرتهاجمی کاهش چربی است که از تکنولوژی خنک‌کننده پیشرفته برای انجماد و از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. این روش که دارای تأییدیه‌ی FDA است را می‌توان برای از کاهش و از بین بردن چربی در ناحیه مونس نیز مورد استفاده قرار داد.

در ادامه، در جدول زیر این روش‌ها به طور دقیق‌تر با یکدیگر مقایسه شده‌اند:

جنبه مونس پلاستی حرکات ورزشی استفاده از دستگاه RF روش CoolSculpting
کاربرد از بین بردن چربی اضافی و افتادگی پوست از بین بردن چربی اضافه رفع افتادگی پوست از بین بردن چربی اضافه
اثربخشی نتیجه قابل ملاحظه و ماندگار نتیجه ظریف و قابل بازگشت نتیحه قابل ملاحظه نتیجه قابل ملاحظه
ماندگاری نتیجه دائمی موقتی و قابل بازگشت 18 تا 24 ماه دائمی
نوع روش تهاجمی روش غیرتهاجمی روش غیرتهاجمی روش غیرتهاجمی
هزینه هزینه اولیه زیاد پایین‌تر ولی نیاز به هزینه‌های متعاقب برای حفظ نتیجه نهایی پایین‌تر ولی نیاز به هزینه‌های متعاقب برای حفظ نتیجه نهایی
دوره نقاهت دوره نقاهت طولانی‌ بدون دوره نقاهت دوره نقاهت کوتاه دوره نقاهت کوتاه
بیهوشی بیهوشی عمومی یا موضعی بی‌حسی موضعی بی‌حسی موضعی
قابلیت انطباق بالا بر اساس نیازهای فردی بدون قابلیت انطباق متوسط متوسط
نگهداری نیاز ندارد نیاز به انجام مداوم و مستمر برای حفظ نتیجه نهایی نیاز به بیش از یک جلسه درمان برای حفظ نتیجه نهایی نیاز به بیش از یک جلسه درمان برای حفظ نتیجه نهایی

هزینه مونس پلاستی

به طور کلی، هزینه مونس پلاستی به عوامل بسیار متعددی مانند شرایط و نیازهای بیمار، تکنیک مورد استفاده در مونس پلاستی، تجربه و مهارت جراح و در نهایت امکانات کلینیکی که این جراحی در آن صورت می‌پذیرد بستگی دارد.

در کلینیک دکتر سمامی، مونس پلاستی توسط دکتر سمامی، جراح و متخصص زنان زایمان و زیبایی زنان و با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنیک‌ها و ابزارهای جراحی صورت می‌پذیرد. برای اطلاع از هزینه دقیق این درمان و دریافت مشاوره پزشکی، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

 • شماره تماس:
 • مطب اندرزگو: تهران، بلوار اندرزگو، قیطریه، خیابان سلیمانی غربی (حکمت)، نبش چهار راه اسدی، خیابان کریمی، پلاک 153، طبقه2 واحد5
 • مطب نارمک: تهران، نارمک ، خیابان ثانی اول، خیابان سمنگان، پلاک ۱۲۰

سوالات متداول

دوره نقاهت مونس پلاستی چه مدت است؟

بهبودی کامل بدن پس از مونس پلاستی تا 8 هفته نیز به طول می‌انجامد اما دوره نقاهت اصلی مونس پلاستی بین یک تا دو هفته است.

آیا مونس پلاستی در مردان نیز انجام می‌شود؟

بله، مونس پلاستی در مردان نیز با هدف از بین بردن چربی اضافه و رفع افتادگی پوست در ناحیه مونس انجام می‌شود.

آیا عمل مونس پلاستی نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟

به طور کلی، بستگی به تکنیک مورد استفاده در مونس پلاستی و میزان تهاجمی بودن این تکنیک دارد. در اکثر موارد، برای جراحی مونس پلاستی یا تنها نیاز دارید که یک شب را در بیمارستان و تحت نظر سپری کنید و یا اینکه همان روز پس از جراحی می‌توانید به منزل برگردید.

آیا جای زخم مونس پلاستی بر روی بدن باقی می‌ماند؟

جای برش‌ و بخیه‌ها می‎‌تواند تا حدی روی بدن باقی می‌ماند اما به مرور زمان کمرنگ می‌شود. افزون بر این، هرچه مهارت جراح منتخب شما بیشتر باشد، احتمال باقی ماندن جای زخم بسیار کمتر خواهد بود.

آیا بارداری پس از مونس پلاستی، سبب تغییر مجدد ناحیه تناسلی می‌شود؟

خیر، بارداری تأثیری در ظاهر ناحیه تناسلی پس از مونس پلاستی ندارد؛ چرا که ناحیه‌ای که بیشتر تحت تاثیر بارداری قرار می‌گیرد، ناحیه فوقانی شکم است و نه ناحیه مونس.

آیا می‌توان بدون جراحی، چربی اضافه در ناحیه مونس را برطرف کرد؟

بله، با رژیم غذایی مناسب، گنجاندن ورزش در برنامه زندگی خود و یا استفاده از روش‌های غیرجراحی مانند coolsculpting این احتمال وجود دارد که بتوانید این چربی اضافه را برطرف کنید.

آیا مونس پلاستی دردناک است؟

خیر، شما بسته به نوع فرآیند مونس پلاستی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی قرار می‌گیرید و در طی این فرآیند هیچ دردی احساس نمی‌کنید.

آیا جراحی مونس پلاستی ایمن است؟

بله، مونس پلاستی یک فرآیند جراحی ایمن محسوب می‌شود.

چه زمان پس از جراحی مونس پلاستی می‌توان به سرکار بازگشت؟

به طور کلی، بهبودی کامل بدن و جای بخیه‌ها حدود 8 هفته به طول می‌انجامد اما به طور متوسط پس از گذشت یک تا دو هفته پس از جراحی می‌توانید به سرکار خود بازگردید.

بعد از چه مدت پس از مونس پلاستی تورم در ناحیه تناسلی برطرف می‌شود؟

ناحیه مونس از حدود 3 هفته تا 2 حداکثر ماه پس از مونس پلاستی ممکن است تورم و التهاب داشته باشد اما به مرور زمان برطرف می‌شود.

آیا جراحی مونس پلاستی محدودیت سنی دارد؟

خیر، جراحی مونس پلاستی محدودیت سنی ندارد و تمام بانوان بالای 18 سال که بدلیل شل شدگی پوست یا چربی اضافی، از ظاهر ناحیه تناسلی خود رضایت ندارند می‌توانند از فواید این جراحی بهره‌مند شوند.

چه مدت پس از مونس پلاستی می‌توان ورزش کرد؟

حدود 4 تا 8 هفته پس از مونس پلاستی می‌توانید انجام فعالیت‌های ورزشی را از سر بگیرید.

چه مدت پس از مونس پلاستی می‌توان رانندگی کرد؟

پس از سپری کردن دوره نقاهت و حدود یک تا دو هفته پس از مونس پلاستی می‌توانید رانندگی کنید.

مقالات مرتبط
فهرست مطالب

فرم رزرو نوبت

فقط با هماهنگی قبلی از طریق تماس تلفنی