سفید کردن واژن با لیزر: مزایا، ماندگاری + مقایسه با سایر روش‌ها

سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر با هدف روشن کردن رنگدانه‌های پوست و رفع تیرگی در ناحیه تناسلی بانوان انجام می‌شود. از میان روش‌های سفیدکردن واژن، لیزر مؤثرترین و ماندگارترین نتایج را به همراه دارد. این درمان یک راه حل ساده و بدون درد تحت بی‌حسی موضعی است که برای روشن کردن پوست اطراف واژن و کشاله ران انجام می‌شود. در این روش، لیزر با تابش پرتوهای دقیق نور، رنگدانه‌های موجود در پوست را هدف قرار می‌دهد. مدت زمان هر جلسه به طور معمول از 15 تا 30 دقیقه متغیر است. به طور معمول، برای دستیابی به نتیجه مطلوب به 3 تا 4 جلسه نیاز است اما، تعداد کل جلسات مورد نیاز به عوامل فردی بستگی دارد. کسانی که به دنبال رفع تیرگی پوست واژن و اطراف آن، افزایش اعتمادبه‌نفس و بهبود کیفیت رابطه جنسی خود هستند می‌توانند از مزایای این روش بهره‌مند شوند.

آشنایی با سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر پیشرفته

سفید کردن واژن با لیزر، توسط دستگاه‌های لیزر پیشرفته انجام می‌شود و هدف آن کاهش تیرگی پوست در ناحیه تناسلی بانوان است. این روش بدون درد است و معمولاً واژن و اطراف آن، ناحیه‌ پرینه و کشاله ران را هدف قرار می‌دهد. سفید کردن واژن با لیزر تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، هرجلسه معمولاً کمتر از نیم ساعت طول می‌کشد و حداقل به سه جلسه برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز دارد.

اثر حرارتی لیزر، لایه بیرونی پوست را که تیره‌ترین لایه آن است از بین می‌برد تا لایه زیرین که پوستی روشن و بدون لکه است، نمایان ‌شود. همچنین، انرژی لیزر باعث تحریک تولید کلاژن توسط سلول‌های پوست شده که جوان‌سازی ظاهر ناحیه تناسلی را به همراه دارد.

به‌طور کلی، مراحل سفید کردن واژن با لیزر شامل موارد زیر است:

 • برای شروع، دراز می‌کشید و پزشک یک بی‌حس‌کننده موضعی بر پوست ناحیه مورد نظر اعمال می‌کند.
 • پزشک، طول موج مناسب پرتوی لیزر را تنظیم می‌کند.
 • سپس پروب دستگاه لیزر را در ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد و فرآیند درمان را آغاز می‌کند که در طول آن، گرمای ملایمی احساس خواهید کرد.

پوست اطراف واژن، لابیا و کلیتوریس، به دلیل تغییرات هورمونی، به صورت طبیعی کمی تیره‌تر از پوست قسمت‌های اطراف است. دلایل زیادی برای تیرگی پوست وجود دارد؛ از جمله، فرآیند طبیعی افزایش سن، هورمون‌ها، عفونت‌های باکتریایی، ژنتیک، زایمان و اصلاح مکرر مو‌های زائد ناحیه تناسلی. همچنین، عوامل تأثیرگذار دیگری که باعث تیرگی پوست در این ناحیه می‌شود، درماتیت تماسی یا بیماری‌های تناسلی (STD) هستند. به طور کلی، هر آنچه که باعث ایجاد گرما، التهاب و اصطکاک در این ناحیه شود، ممکن است باعث ایجاد هایپرپیگمانتاسیون (لکه‌های پوستی) گردد.

آیا سفید کردن واژن با لیزر برای شما مناسب است

برای به دست آوردن بهترین نتایج، باید بدانید که آیا سفید کردن واژن با لیزر برای شما مناسب است یا خیر. در ادامه به نکاتی که چرا روش سفید کردن واژن با لیزر می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، پرداخته‌ایم که شامل موارد زیر هستند:

اگر این شرایط را دارید

اگر مشمول شرایط زیر می‌شوید، می‌توانید انجام فرآیند درمانی سفیدکردن با لیزر را در نظر بگیرید:

 • از تیرگی واژن و ناحیه اطراف آن راضی نیستید.
 • به دلیل تیرگی پوست ناحیه تناسلی، اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده‌اید.
 • افزایش سن و تفییرات هورمونی، باعث تغییر ظاهر و رنگ ناحیه تناسلی شما شده است.

توجه داشته باشید که اگر سابقه‌ی ویروس هرپس سیمپلکس دارید که موجب ایجاد تبخال تناسلی می‌شود، در موارد نادری ممکن است این فرآیند باعث فعال‌سازی مجدد این ویروس شود. به طور کلی، در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر، بهتر است پیش از انجام سفید کردن واژن با لیزر حتماً با پزشک خود مشورت کنید:

 • سابقه ابتلا به ویروس هرپس سیمپلکس
 • بارداری و شیردهی
 • عفونت
 • زگیل تناسلی
 • سابقه سوختگی پس از لیزر یا اپیلاسیون
 • خال و لکه مادرزادی
 • اگزما
 • اختلالات رنگدانه
 • استفاده از ایزوترتینوئین خوراکی، ویتامین A، آکوتان (راکوتان)

اگر به دنبال نتایج زیر هستید

اگر به دنبال نتایج زیر هستید، سفید کردن واژن با لیزر گزینه مناسبی برای شما خواهد بود:

 • رفع تیرگی واژن و اطراف آن: سفید کردن واژن برای درمان کانال داخلی واژن انجام نمی‌شود و فقط روی اندام تناسلی خارجی متمرکز است. تیرگی پوست اطراف واژن می‌تواند به دلیل افزایش تولید ملانین در دوران بلوغ، بارداری و یائسگی رخ دهد که می‌تواند منجر به تغییرات قابل تشخیص در رنگ پوست این ناحیه شود.
 • رفع تیرگی مقعد: پوستی که در اطراف اسفنکتر خارجی مقعد قرار دارد معمولاً به دلیل سطوح بالاتر سلول‌های تولیدکننده رنگدانه به نام ملانوسیت، دارای سطح بالاتری از ملانین در پوست است. این موضوع باعث می‌شود که پوست مقعد در مقایسه با پوست اطرافش تیره‌تر به نظر برسد.
 • رفع تیرگی کشاله ران: افزایش قابل‌توجه وزن می‌تواند منجر به افزایش اصطکاک در حین راه رفتن شود و ممکن است هایپرپیگمانتاسیون را در این ناحیه تشدید کند.
 • افزایش اعتمادبه‌نفس: تیرگی پوست در ناحیه تناسلی می‌تواند برای افراد ناخوشایند به نظر برسد و منجر به از بین رفتن اعتماد به نفس و ایجاد مشکلات در رابطه جنسی شود.
 • تحریک کلاژن و جوانسازی: لیزر CO2 با تحریک تولید کلاژن و الاستین، ظاهر کلی پوست را بهبود می‌بخشد. این روش برای همه‌ی انواع پوست مناسب است و نه تنها پوست ناحیه تناسلی را روشن می‌کند، بلکه با کمک به بازسازی پوست، باعث سفت شدن آن نیز می‌شود.

اگر مزایای زیر برای شما مهم است

در صورتی که مزایایی که در زیر اشاره شده‌اند برای شما مهم است، درمان لیزر می‌تواند برای روشن کردن ناحیه تناسلی شما مناسب باشد:

استفاده از لیزر بدون درد است چون این فرآیند تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و زخمی ایجاد نخواهد کرد. برخی از افراد ممکن است کمی ناراحتی یا درد خفیف را در طول فرآیند احساس کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است درد کمی داشته باشند یا اصلاً درد نداشته باشند. در هر صورت، این احساس ناراحتی پس از مدت کوتاهی رفع خواهد شد.

سفید کردن واژن با لیزر جراحی محسوب نمی‌شود و بدون نیاز به بریدگی و بخیه است زیرا پزشک برای سفید کردن واژن از تکنولوژی پیشرفته و بی‌خطر لیزر استفاده می‌کند. علاوه بر این، در مقایسه با هشدارهای کالج آمریکایی متخصصین زنان و زایمان (ACOG) درباره خطرات و عوارض سایر روش‌های سفیدکننده پوست ناحیه تناسلی بانوان، به ویژه پمادها و کرم‌های سفیدکننده، سفید کردن واژن با لیزر، امن‌ترین شیوه است. همچنین، دستگاه‌های لیزر مورد استفاده در این روش‌ها دارای تأییدیه FDA هستند.

سفید کردن واژن با لیزر مؤثرتر از روش‌های دیگر برای رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی بانوان است. زیرا در این روش، عمق بیشتری از لایه‌های بیرونی پوست از بین می‌رود و باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود که می‌تواند نتایج قابل‌توجه‌تر و طولانی‌مدت ایجاد کند. به‌طور کلی، حدود 3 تا 4 جلسه درمانی به فاصله 20 تا 30 روز از یکدیگر برای مشاهده نتایج مطلوب توصیه می‌شود، گاهی حتی 2 جلسه نیز برای دریافت نتیجه مورد نظر کافی است.

اثرات سفید کردن واژن با لیزر می‌تواند برای مدت زمان قابل‌توجهی، اغلب چند ماه تا یک سال یا بیشتر باقی بماند. این به این دلیل است که انرژی لیزر تولید کلاژن را تحریک می‌کند که به حفظ تون عضلانی و حالت ارتجاعی پوست در طول زمان کمک می‌کند. این روش نیاز به تکرار جلسات برای تثبیت نتیجه خواهد داشت. توجه داشته باشید که اگرچه این روش یک درمان دائمی است، اما تفاوت‌های فردی وجود دارد که می‌تواند نتایج طولانی مدت را تحت تأثیر قرار دهد. از جمله:

 • نوع پوست: انواع پوست ممکن است به درمان‌های لیزری واکنش متفاوتی نشان دهند. برای مثال، افراد با پوست تیره‌تر ممکن است به جلسات بیشتر یا فواصل طولانی‌تر بین درمان‌ها برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز داشته باشند.
 • سن: ماندگاری نتایج برای افراد جوان ممکن است در مقایسه با افراد مسن بیشتر باشد، زیرا پوست جوان‌تر به طور طبیعی، کلاژن بیشتری تولید می‌کند.
 • تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی، مانند تغییرات مربوط به بارداری، یائسگی یا درمان‌های هورمونی، می‌تواند بر پاسخ پوست به لیزر تأثیر بگذارد.
 • ژنتیک: عوامل ژنتیکی فردی نیز می‌توانند در پاسخ پوست به لیزر و ماندگاری نتایج نقش داشته باشند.

سفید کردن واژن با لیزر معمولاً تحت بی‌حسی موضعی یا با استفاده از کرم‌های موضعی بی‌حس‌کننده انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این مزیتی است که خطر عوارض را کاهش می‌دهد.

سفید کردن واژن با لیزر، فرآیند طولانی و پیچیده‌ای نیست و معمولاً بین 20 تا 40 دقیقه طول می‌کشد.

یکی از مزایای سفید کردن واژن با لیزر این است که معمولاً پس از عمل نیازی به استراحت نیست. معمولاً برای بازسازی کامل پوست حدود 1 هفته زمان لازم است و معمولاً افراد می‌توانند بلافاصله پس از انجام لیزر به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهند، اگرچه برخی ممکن است برای چند روز احساس ناراحتی خفیف در این ناحیه داشته باشند.

مقایسه با سایر روش‌های سفید کردن واژن

روش‌های مختلفی برای سفید کردن واژن وجود دارد. بهترین درمان برای سفید کردن واژن، ترکیبی از درمان‌های لیزر، مزوتراپی و لایه‌برداری شیمیایی است. اما، اگر نیاز به انتخاب تنها یک روش باشد، سفید کردن واژن با لیزر بهترین و مؤثرترین شیوه است. به غیر از لیزر سایر روش‌های سفید کردن واژن شامل موارد زیر است:

مزوتراپی فرآیندی است که شامل تزریق مستقیم مقادیر کمی از مواد مختلف مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها، اسیدهای آمینه و سایر عوامل دارویی به لایه میانی پوست برای تجزیه ملانین و در نتیجه روشن کردن ناحیه مورد نظر است. در صورتی که این تزریقات توسط پزشک واجد شرایط انجام نشود، خطر عفونت، واکنش‌های آلرژیک یا آسیب بافتی وجود دارد. اثربخشی این روش ممکن است بسته به فرمول استفاده‌شده و واکنش بدن هر فرد متفاوت باشد، بنابراین، برای دستیابی به نتیجه مطلوب، معمولاً به جلسات متعدد نیاز است.

در روش لایه‌برداری شیمیایی، یک ماده شیمیایی روی ناحیه اطراف واژن اعمال می‌شود. محلول شیمیایی مورد استفاده معمولاً حاوی یک یا چند نوع اسید مانند آلفاهیدروکسی اسیدها (AHAs)، بتاهیدروکسی اسیدها (BHAs) یا تری کلرواستیک اسید (TCA) است. این اسیدها با شکستن پیوندهای بین لایه‌های بیرونی سلول‌های پوست، باعث از بین رفتن لایه سطحی پوست می‌شوند که به بازسازی سلول‌های جدید کمک می‌کند.

کرم‌ها یا سرم‌های موضعی برای سفید کردن واژن حاوی موادی مانند هیدروکینون، کوجیک اسید یا ویتامین C هستند که تولید ملانین را مهار کرده و پوست را به مرور روشن می‌کنند. هیدروکینون در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا ممنوع شده است و در ایالات متحده، محصولات روشن‌کننده پوستِ حاوی هیدروکینون که توسط پزشک تجویز نشده باشد، مورد تأیید نیستند. بنابراین، خطر واکنش‌های آلرژیک بالقوه یا تحریک پوست، به ویژه با استفاده طولانی‌مدت یا غلظت بالای مواد فعال وجود دارد. همچنین، اثربخشی آن‌ها بسته به فرمولاسیون و پاسخ فردی متفاوت است. تأثیر این محصولات موقتی است و برای دریافت نتایج قابل‌توجه باید به طور مداوم استفاده شوند.

در جدول زیر این روش‌ها با یکدیگر مقایسه شده‌اند:

روش درمان لیزر مزوتراپی لایه‌برداری شیمیایی کرم‌ها و سرم‌های موضعی
توضیح استفاده از فناوری لیزر برای روشن کردن پوست تزریق ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها و اسیدهای آمینه به طور مستقیم به پوست اعمال محلول‌های شیمیایی روی پوست ناحیه تناسلی برای لایه‌برداری استفاده از کرم‌های روشن‌کننده روی پوست ناحیه تناسلی
میزان اثرگذاری نتایج قابل توجه نتایح متفاوت بسته به فرمول استفاده‌شده و پاسخ بدن هر فرد بهبود رنگ پوست در طول زمان نتایج متفاوت، نیاز به استفاده مداوم
نیاز به درمان تخصصی بله بله بله خیر، اما نیازمند دریافت راهنمایی از متخصص
عوارض جانبی احتمالی قرمزی، تورم، خارش، هیپرپیگمانتاسیون، کبودی، تورم یا درد در محل تزریق قرمزی، تحریک و سوزش پوست تحریک پوست، قرمزی، خشکی
ماندگاری دائمی،
در صورت لزوم نیاز به جلسات بعدی برای تکرار
نیاز به جلسات بعدی برای تکرار نیاز به جلسات بعدی برای تکرار نیاز به مراقبت و تداوم برای حفظ نتایج
راحتی نیاز به مراجعه به متخصص نیاز به مراجعه به متخصص نیاز به مراجعه به متخصص امکان استفاده در خانه، نیاز استمرار برای اثربخشی
ایمنی دارای تأییدیه FDA دارای تأییدیه FDA دارای تأییدیه FDA بسته به مواد تشکیل‌دهنده و فرمولاسیون

اقدامات لازم قبل از سفید کردن واژن با لیزر

با انجام مراقبت‌های لازم برای آماده‌سازی و همکاری با پزشک خود، می‌توانید نتایج مؤثرتری دریافت کنید. آماده‌سازی برای سفید کردن واژن با لیزر شامل مراحل زیر است:

 • معاینه پزشکی: پزشک ممکن است یک معاینه پزشکی کامل، از جمله معاینه ناحیه واژن، برای ارزیابی نوع پوست، وضعیت و هرگونه مسائل بهداشتی زمینه‌ای که ممکن است بر درمان تأثیر بگذارد، انجام دهد. برای مثال، ممکن است پس از معاینه، از شما خواسته شود که مصرف برخی داروها را از دو روز پیش از جلسه درمان قطع کنید.
 • آماده‌سازی پوست: به توصیه‌های مراقبت از پوست ارائه‌شده توسط پزشک در روزهای منتهی به جلسات لیزر درمانی عمل کنید. این توصیه‌ها ممکن است شامل استفاده از پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌های ملایم برای آماده‌سازی پوست و تسریع بهبودی باشد. یا ممکن است پزشک به شما توصیه کند تا 4 هفته قبل از درمان از برخی از محصولات پوستی برای افزایش اثربخشی لیزر استفاده کنید.
 • اصلاح موهای زائد: ناحیه درمان را یک یا دو روز قبل از لیزر اصلاح کنید. این کار باعث می‌شود که انرژی لیزر به طور مؤثرتری پوست را هدف قرار دهد.
 • آبرسانی: روزهای قبل از جلسات لیزر درمانی، مقدار زیادی آب بنوشید تا پوستتان هیدراته بماند و توانایی آن برای بهبودی افزایش یابد.

دوران نقاهت و مراقبت‌های بعد از سفید کردن واژن با لیزر

اگرچه سفید کردن واژن یک روش نسبتاً ایمن است، اما عوارض کوتاه مدت آن شامل موارد زیر است:

 • التهاب
 • سوزش یا تورم ناحیه تحت درمان

این عوارض پس از مدت کوتاهی با رعایت مراقبت‌های پس از لیزر که پزشک به شما توصیه‌ کرده است، رفع می‌شوند. مواردی که لازم است پس از انجام سفید کردن واژن با لیزر برای کاهش عوارض و تسریع بهبودی رعایت کنید به شرح زیر است:

 • بهبودی کامل معمولاً حدود یک هفته طول می‌کشد. اکیداً توصیه می‌شود که حداقل تا 4 روز پس از عمل از رابطه جنسی خودداری کنید. البته، گاهی توصیه می‌شود که 7 تا 10 روز پس از درمان برای برقراری رابطه جنسی صبر کنید.
 • این روش به خودی خود بدون درد است، اما ممکن است بلافاصله پس از لیزر احساس ناراحتی و خارش کنید و نسبت به درد کمی حساس شوید. در صورتی که پس از لیزر درد ملایمی داشته باشید، طبق نظر پزشک می‌توانید از مسکن استفاده کنید.
 • تا پنج روز پس از درمان از هر چیزی که باعث افزایش دما در ناحیه تحت درمان می‌شود اجتناب کنید. مانند: حمام یا دوش آب گرم و سونا.
 • در چند روز اول پس از درمان از پوشیدن لباس‌ زیر تنگ با الیاف مصنوعی خودداری کنید. لباس‌های گشاد بپوشید و از بهداشت ناحیه تناسلی اطمینان حاصل کنید و طبق دستورالعمل‌های پزشک خود، این ناحیه را مرطوب نگه دارید.
 • از انجام فعالیت فیزیکی سنگین اجتناب کنید.

انواع لیزر مورد استفاده برای سفید کردن واژن با لیزر

هر دو نوع لیزر CO2 فرکشنال و Erbium:YAG می‌توانند برای سفید کردن واژن با هدف قرار دادن ملانین در پوست، جوان‌سازی پوست و دستیابی به رنگ پوست روشن‌تر در ناحیه واژن مؤثر باشند. با این حال، انتخاب بین این دو دستگاه، به عواملی مانند نوع پوست فرد، میزان رنگدانه‌های پوست و نتایج مورد نظر فرد بستگی دارد و باید با مشورت پزشک واجد شرایط تعیین شود.

دستگاه لیزر سفید کردن واژن با لیزر

این دستگاه لیزر، از دی‌اکسید کربن (CO2) به عنوان انتقال‌دهنده انرژی لیزر به پوست استفاده می‌کند. این نوع لیزر نور را در طول موج مشخصی ساطع می‌کند که توسط آب در سلول‌ها و بافت پوست جذب می‌شود و منجر به گرم شدن بافت مورد نظر و از بین رفتن بیرونی‌ترین لایه‌های پوست می‌گردد. اگر از تکنیک فرکشنال استفاده شود، پرتو لیزر CO2 به هزاران پرتو یا ستون نوری کوچک تقسیم می‌شود که به پوست نفوذ می‌کنند و مناطق میکروسکوپی برای برداشت لایه‌ای بافت ایجاد می‌کنند، در حالی که بافت اطراف را دست نخورده باقی می‌گذارند. چنین فرآیندی باعث تولید کلاژن و بازسازی پوست شده و در نتیجه پوست سفید‌تر و سفت‌تر می‌شود.

این دستگاه از یک کریستال (ایتریوم-آلومینیوم-گارنت) ترکیب‌شده با اربیوم به عنوان محیطی برای تولید انرژی لیزر استفاده می‌کند. این نوع لیزر با گرم کردن ملایم و کنترل‌شده آب درون لایه‌های سطحی پوست و بافت‌های ناحیه مورد نظر، تولید کلاژن را تحریک می‌کند. این نوع لیزر، در مقایسه با لیزرهای CO2 سطوح کمتری از بافت سطحی پوست را از بین می‌برد و برای درمان مشکلات سطحی پوست با حداقل آسیب به بافت اطراف مناسب است.

در جدول زیر این دو نوع دستگاه لیزر با یکدیگر مقایسه شده‌اند:

دستگاه لیزر لیزر CO2 فرکشنال اربیوم: لیزر YAG
نام برند MonaLisa Touch، Angela و غیره Juliet ،IntimaLase و غیره
توضیح ایجاد کانال‌های میکروسکوپی در بافت‌های ناحیه تناسلی و تحریک تولید کلاژن گرم کردن ملایم آب درون بافت‌های واژن و تحریک تولید کلاژن
حالت درمان از بین بردن لایه بیرونی پوست از بین بردن لایه بیرونی پوست
عمق نفوذ متوسط تا عمیق متوسط
هدف‌گیری رنگدانه ملانین بله بله
تحریک کلاژن بله بله
تعداد جلسات به طور میانگین 3-6 به طور میانگین 3-6
ماندگاری نیاز به جلسات بعدی برای تکرار نیاز به جلسات بعدی برای تکرار
عوارض جانبی احتمالی قرمزی پوست، تورم، خارش، هیپرپیگمانتاسیون، جای زخم قرمزی پوست، تورم، کبودی، هیپرپیگمانتاسیون، جای زخم
دوره نقاهت حداقل 1-2 هفته حداقل 1-2 هفته

هزینه سفید کردن واژن با لیزر

هزینه سفید کردن واژن با لیزر برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. عوامل تعیین‌کننده قیمت، میزان تیرگی پوست ناحیه تناسلی و تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن آن‌ها است. برای برخی افراد، نتیجه مطلوب با دو جلسه قابل مشاهده است، در صورتی که برای برخی دیگر به تعداد جلسات بیشتری نیاز است. همچنین، از آنجایی که این روش جزو عمل‌های زیبایی طبقه‌بندی می‌شود، اکثر شرکت‌های بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهند.

سوالات متداول

آیا امکان انجام سفید کردن واژن با لیزر با لیزر موهای زائد وجود دارد؟

بله. انجام لیزر موهای زائد و سفید کردن واژن با لیزر در جلسات جداگانه امکان‌پذیر است. با این حال، به دلیل احتمال ناراحتی در ناحیه تحت درمان، معمولاً انجام آن‌ها به طور همزمان در یک جلسه توصیه نمی‌شود.

آیا امکان انجام سفید کردن واژن با لیزر با جوان‌سازی واژن وجود دارد؟

سفید کردن واژن با لیزر را می‌توان هم‌زمان با برخی از جراحی‌های جوان‌سازی واژن مانند لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی انجام داد. با این حال، مشورت با پزشک متخصص برای تعیین بهترین رویکرد و زمان‌بندی برای ترکیب این روش‌ها ضروری است.

آیا امکان انجام سفید کردن واژن با لیز با تزریق فیلر وجود دارد؟

سفید کردن واژن با لیزر را می‌توان با تزریق فیلر مانند تزریق اسید هیالورونیک برای جوان‌سازی واژن انجام داد. در این باره با پزشک خود مشورت کنید تا مشخص شود که آیا ترکیب این درمان‌ها برای شما مناسب است یا خیر.

آیا انجام تنگ کردن واژن با لیزر همراه با سفید کردن واژن با لیزر امکان‌پذیر است؟

جراحی‌های تنگ کردن واژن مانند واژینوپلاستی را می‌توان در برخی موارد با سفید کردن واژن با لیزر انجام داد. مشورت با پزشک خود در این باره کمک می‌کند تا بهترین رویکرد را بر اساس نیازها و اهداف فردی خود تعیین کنید.

آیا می‌توان سفید کردن واژن با لیزر و هودکتومی را با هم انجام داد؟

بله، امکان انجام سفید کردن واژن با لیزر در کنار هودکتومی برای بهبود ظاهر واژن وجود دارد. با این حال، لازم است پیش از تصمیم‌گیری حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

آیا روشن شدن واژن با لیزر دردناک است؟

میزان درد کم و ملایم است. با این حال، میزان درد به نوع روش درمانی و میزان تحمل درد در افراد بستگی دارد.

چه مدت پس از انجام این روش، نتایج قابل مشاهده‌اند؟

به طور معمول، روشن شدن ناحیه در عرض دو هفته پس از درمان اولیه آشکار می‌شود. این فرآیند تدریجی است و معمولاً چندین جلسه طول می‌کشد تا پوست به درجه روشنی مطلوب برسد.

آیا می‌توانم بعد از روشن کردن واژن با لیزر دوش بگیرم؟

به مدت 48 تا 72 ساعت از حمام کردن یا شستن بدن با آب بسیار گرم خودداری و از آب ولرم استفاده کنید.

چه مدت طول می‌کشد تا پوست بعد از سفید کردن واژن با لیزر بهبود یابد؟

ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد تا پوست به طور کامل بهبود یابد.

آیا باید قبل از سفید کردن واژن با لیزر موهای زائد را اصلاح کنم؟

ابتدا، 1 تا 2 روز قبل از درمان، موهای زائد ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. برای جلوگیری از تحریک پوست، روزی که برای لیزر درمانی مراجعه می‌کنید، موهای زائد را اصلاح نکنید.

برای سفید شدن پوست چند جلسه لیزر لازم است؟

به طور متوسط 3 تا 4 جلسه (فاصله 4 هفته) برای به دست آوردن نتایج کامل مورد نیاز است.

آیا در صورت داشتن پوست حساس می‌توانم سفید کردن واژن با لیزر انجام دهم؟

سفید کردن واژن با لیزر به طور کلی برای افرادی که پوست حساس دارند بی‌خطر است. با این حال، ضروری است که قبل از انجام این روش، درباره نوع پوست و هرگونه نگرانی دیگر با پزشک خود مشورت کنید.

مقالات مرتبط
فهرست مطالب

فرم رزرو نوبت

فقط با هماهنگی قبلی از طریق تماس تلفنی